Agencja pracy Nowe Warpno tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na jakich zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy a co warto o nim umieć?

Agencja pracy Płoty tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w rodzimym świecie. Jednak do tej chwile leasing kojarzył nam się często z wzorem umowy, potocznie grany jest jako stwierdzenie zwracające się zarówno do przyjęcia. Ludzie z Ukrainy są u nas jeszcze niezwykle ciekawi, i z 2014 roku ich liczebność w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie naszego rynku na pracowników jest jeszcze większe, i wielu spośród nich sprawdza jak zatrudnić gościa na łatwych zasadach. Może wesprzeć w niniejszym odpowiednio leasing pracowników z Ukrainy, oferowany przez silne i cenione agencje pracy.

Agencja pracy Płoty tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w rodzimym świecie

Ludzie z Ukrainy są chętnie umieszczani w Polsce, ponieważ lokalny rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na targu może wyjść nawet miliona naszych pracowników! W takim przypadku myśl tego, jak zatrudnić cudzoziemca staje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni wymagali starać się o zatrudnienie pracowników, a nie na odwrót, jak istniałoby do tej chwile. Polacy chętnie wyjeżdżają za ścianę lub rozwijają się ale tych zajęć, które gwarantują im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w rodzimym kraju istnieje wysoce popularna do uzyskania, często praktycznie z ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest proste, i pracownicy z Ukrainy traktowani są za dobrych pracowników, którzy umieją się na moc zajęciach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje i dobrze wykształconych Ukraińców, którzy w rodzimym świecie podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą czekać na lepsze zyski niż na Ukrainie, i do ostatniego benefity socjalne i dobre życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że możliwości na działalność w ostatnim regionie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą jednak znaleźć bardzo lepszą pracę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas modna oraz miejsc pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Płoty tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady te w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pracodawca musi zarejestrować poinformowanie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w idealnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą być wizy, jakie będą uprawniały ich do książce w końcu. Tylko po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na wyznaczony czas, a nie na stałe. Pracę sezonową Ukrainiec może podać na stan 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym momencie musi się starać o dodatkowe zezwolenie.

Agencja pracy Płoty tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Ogromne zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy budzi się procedurą określaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temuż wielu pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem przejmuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, jaka gra na obszarze całego świecie. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temu w bezpośredni i najbardziej szybki sposób można pozyskać nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzebie prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga i w załatwianiu formy i wiąże je do minimum. Pobiera za to małe prowizje, które przejawiają się dla właścicieli całkiem przystępną opcją. Co istotne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która szuka dla nich przełożonych i negocjuje dobre warunki. Dzięki temuż nie potrzebują oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze większe, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na pewno będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Płoty tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments